16 Şubat 2014 Pazar

0

Sağlıklı görünüm veren makyaj

Bugün size her zaman kurtarıcım olan bir makyajdan bahsetmek istiyorum. Bu makyajı seviyorum çünkü yüzümün canlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Oldukça tazelenmiş bir görünüm elde edebiliyorum. Ofiste de rahatça yapılacak pratik bir makyaj.
Gerekli olan ürünler ten makyajı için BB krem/CC krem türevlerinden biri, aydınlatıcı pudra ( Ben The Balm Mary-lou'yu tercih ettim), eyeliner, maskara, pembe bir far, ışıltılı bir allık (The Balm Hot Mama gibi), pembe tonlarda ruj (Ben Make up Forever dudak kalemi ve Deborah ışıltılı ruju karıştırarak kullandım), tabi bir de concealer.

Bu makyajda püf noktası farklı bir uygulama ile sadece bir göz farı kullanmak yerine pembe göz farı ve aydınlatıcı pudrayı karıştırarak kullandım. Sizde herhangi bir göz farına aynı şeyi yapabilirsiniz, alacağınız sonuçtan memnun kalacaksınız ;)

Göz farını ve aydınlatıcı pudrayı karıştırarak kullanmanın etkisini görüyorsunuz, hoş olmamış mı?
Dudak kalemlerini sadece dudakları çerçevelemek yerine tüm dudağa uygulamayı tercih ediyorum. Fakat büyük bir çoğunluğu dudakları kuruttuğu için öncesinde dudakları iyice nemlendirmekte fayda var. 

Nasıl buldunuz bu göz makyajı fikrini? Uygulamayı düşünür müsünüz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

back to top